artykuły - komunikacja i relacje międzyludzkie

Nieśmiałość może być pożądana

Czy zastanawialiście się kiedyś jaki rodzaj facetów jest preferowany przez kobiety? Czy wolą tych bardziej męskich, wręcz brutalnych macho, czy potulnych maminsynków, a może po prostu panie wolą nieśmiałych mężczyzn?

To zastanawiająca teoria, która siedzi w głowach wielu ludzi. Nie jest jednak popularna, ponieważ zazwyczaj nieśmiały oznacza skreślony. Najlepiej gdyby wypowiedziały się o tym kobiety, ponieważ to one są ostatecznymi arbitrami.

Chociaż niewątpliwie nieśmiałość ma wiele plusów, to jednak nie jest wolna od negatywnych sytuacji. Mężczyźni, którzy z reguły są nieśmiali, trudno nawiązują kontakt z kobietą, ponieważ widzą w tym wiele problemów.

To największy błąd, że mężczyźni widzą w każdej sytuacji mnóstwo rzeczy, które na 99% się nie wydarzą. Przecież wystarczy trochę pewności siebie, żeby podejść do dziewczyny i zapytać ją jak się czuje. Kwestia numeru telefonu jest już w ogóle odległa - przecież może odmówić!

Nawet jeśli odmówi, to nic złego się nie stanie, a przy kolejnej próbie może wszystko pójść po twojej myśli. Statystyki mówią (te nieoficjalne), że 6/10 kobiet jest gotowych do romansów. Nawet jeśli nie porzuci dla ciebie męża, to mały flirt masz jak w banku. To zawsze coś, tym bardziej dla osób, które mają problem z nawiązaniem kontaktu partnerskiego. Praktyka podpowiada, żeby nie stresować się niepotrzebnie i brnąć do przodu małymi krokami. Większość kobiet jeśli nie będzie chciała twojej adoracji, to grzecznie da to do zrozumienia.

Kwestia 2

Kobiety lubią nieśmiałych mężczyzn. To, co dla jednych jest przekleństwem dla drugich może być błogosławieństwem, czymś bardzo oczekiwanym. Zdarzają się kobiety, które mają dość pewnych siebie facetów, którzy mają bajer tak opanowany, że mogą występować na arenie politycznej.

Większość takich mężczyzn chce po prostu zaliczyć kobietę, a dobry bajer jest do tego narzędziem. Jeśli takie wyjątkowe, skrzywdzone życiem panie, zobaczą na swoim celowniku nieskażonego „kłamstwem” faceta, to nabierają rumieńców.

Z rozmowy z kobietami można stwierdzić, że każda z nich chce trafić chociaż raz w życiu na takiego gościa. Dlaczego? A z różnych powodów. Lubią być w centrum uwagi, a doskonale wiedzą, że taki facet nie będzie zbyt wylewny. Będzie dobrym towarzyszem do rozmów, ponieważ potrafi słuchać.

Można podejrzewać, że ma mniejsze „negatywne” doświadczenie, jeśli chodzi o związki. Same plusy - dlatego panowie – jeśli macie problem z otwarciem się na kobiety, to nie uważajcie, że to koniec świata. Okazuje się, że taki facet może być bardziej łakomym kąskiem dla kobiet niż każdy inny.

Można podejrzewać, że ma mniejsze „negatywne” doświadczenie, jeśli chodzi o związki. Same plusy - dlatego panowie – jeśli macie problem z otwarciem się na kobiety, to nie uważajcie, że to koniec świata. Okazuje się, że taki facet może być bardziej łakomym kąskiem dla kobiet niż każdy inny.

Problem kobiet

Jak poderwać takiego faceta? Faktycznie dzieje się tak, że kobiety muszą się sporo nagłowić, żeby zaczepić skrytego w sobie faceta. Problem wydaje się być mniejszy jeśli pracujecie razem czy jesteście znajomymi z jednej dzielnicy. W takich wypadkach kobieta zawsze znajdzie punkt zaczepienia. Gorzej jeśli jest to miejsce, gdzie ciężko nawiązać tego typu kontakt.

Niektórzy mogą być zszokowani takimi informacjami, ale kobiety radzą sobie na forach internetowych w jaki sposób poderwać nieśmiałego faceta! Wymieniają swoje doświadczenia i analizują, dlaczego tak się stało, a dlaczego nie...

Można wyczytać z tego, że najlepiej, jeśli kobieta przejmie inicjatywę, ponieważ w przeciwnym wypadku może do niczego nie dojść. Przewijają się różne rady, choćby te najbardziej proste, jak zapytanie o godzinę, ale znajdują się także bardziej skomplikowane, o których faceci nawet nie śnią.

Reasumując to wszystko, można powiedzieć, że nieśmiałość facetów może być czymś zgubnym. Z drugiej strony, jeśli znajdziemy w tym odrobinę pozytywów, to można niezłe ciasto z tego ulepić.

źródło: http://www.faceci.wp.pl/